Nowoczesne mieszkania i domy charakteryzują się zazwyczaj przemyślanym wykorzystanie przestrzeni. Ta jest tam ograniczona, dlatego warto postawić na rozwiązania, które nie zabiorą dużo miejsca, a będą stylowe i nietuzinkowe. Takie z pewnością są drzwi harmonijkowe, świadczyć może o tym fakt, że są coraz częściej wybierane przez inwestorów zarówno do prywatnych domów, jak i przestrzeni biurowych czy usługowych bądź handlowych. Dlaczego warto wybrać drzwi harmonijkowe? Mamy nadzieje, że poniższy wpis przedstawi Ci wszystkie ich zalety. Koniecznie czytaj go więc dalej!

Drzwi idealne do małych przestrzeni

Dokładnie tak! Tradycyjne drzwi skrzydłowe potrzebują trochę (a czasami nawet całkiem sporo) miejsca do otwierania ich, w ograniczonej przestrzeni mogą one więc dosyć znacząco utrudniać codzienne, komfortowe funkcjonowanie. Na szczęście drzwi harmonijkowe praktycznie zupełnie ten problem eliminują. Nie zabierają właściwie żadnej przestrzeni, a ich użytkowanie jest bardzo komfortowe. No i ich zastosowanie jest znacznie szersze niż drzwi skrzydłowych - z powodzeniem możne je bowiem montować między innymi we wnękach czy wąskich przestrzeniach.

Zamontujesz je bez specjalisty!

Inną zaletą takich drzwi jest oczywiście ich montaż. Do tradycyjnych skrzydłowych wersji bardzo często potrzebny jest specjalista i jego fachowe usługi. Montaż drzwi harmonijkowych jest jednak bardzo prosty i możesz wykonać go samodzielnie, postępując zgodnie z instrukcją od producenta. Do instalacji tego elementu wyposażenia nie będziesz także potrzebować specjalnych narzędzi - wystarczy Ci wkrętarka, poziomica, ołówek i wszystkie elementy z zestawu dołączonego do drzwi. Nie dość, że stylowe to jeszcze proste w montażu? Takie właśnie są drzwi harmonijkowe.

Na ograniczony budżet rozwiązanie idealne

Kwestia ceny dla wielu osób jest bardzo ważna. Dla nich również mamy dobrą informację - drzwi harmonijkowe zazwyczaj są znacznie tańsze od tradycyjnych, skrzydłowych ich wersji. To czyni je doskonałym, budżetowym rozwiązaniem do kawalerek i niewielkich metrażowo domów.