Małe przestrzenie, które coraz częściej można spotkać w ofertach najmu bądź sprzedaży mieszkań czy domów wymuszają na nas niezłą gimnastykę w kwestii aranżacji. Urządzenie małego pokoju czy łazienki nie jest prostym zadaniem – trzeba tam bowiem zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze elementy oraz sprawić, aby przestrzeń była przyjemna dla oka i funkcjonalna. Bardzo często zapominamy o jednej z ważniejszych części każdego pomieszczenia, czyli o drzwiach. Na szczęście, rynek budowlany odpowiada na takie zapotrzebowanie na inteligentne rozwiązania do małych przestrzeni. Drzwi harmonijkowe są właśnie jednym z takich rozwiązań. Jak jej jedna dobrać w odpowiedni sposób do danego pomieszczenia? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie!

Po pierwsze, jakość!

Mała przestrzeń nie musi oznaczać przestrzeni urządzonej z pomocą słabej jakości elementów. Ma to znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na wilgoć czy parę wodną. Skrzydła harmonijkowe do łazienki powinny być więc wykonane z doskonałej jakości materiałów, które są odporne na wcześniej wymienione czynniki. Warto stawiać na droższe modele, które są dedykowane właśnie do tego pomieszczenia. W taki sposób uda nam się uniknąć rozklejających się skrzydeł i nieestetycznej oraz niebezpiecznej dla zdrowia domowników pleśni wewnątrz. Drzwi harmonijkowe do łazienki muszą także gwarantować świetną wentylację oraz wymianę powietrza w pomieszczeniu. Nie zapominajmy o tym, że będą one również często otwierane – ich ościeżnice oraz rolki powinny być więc stabilne i wytrzymałe. Aspekt ten ma również znaczenie w przypadku drzwi suwanych do pokoju.

Styl jest ważny

I to bardzo! Gustowne, stylowo urządzone wnętrze to połączenie wielu nietuzinkowych elementów. Drzwi harmonijkowe do pokoju czy łazienki również muszą świetnie wpasowywać się w klimat całego mieszkania, czy domu. Warto łączyć ze sobą elementy w podobnym stylu – takie zestawienia są ponadczasowe i zawsze będą bowiem modne. Oczywiście wybierając skrzydła harmonijkowe do pokoju bądź łazienki, oprócz ich wyglądu warto mieć na względzie funkcjonalność - w pierwszej kolejności mają one przecież spełniać swoje zadanie, dopiero później mogą zdobić Twoją przestrzeń.