W dzisiejszych czasach nawet tak prozaiczny elementy wyposażenia, jak drzwi może być stylowy. Nie mowa tu jednak jedynie o zwykłych drzwiach skrzydłowych czy nowoczesnych przesuwnych. Dziś pomówimy o drzwiach harmonijkowych. Lista ich zalet jest bowiem naprawdę długa. Jeśli chcesz się więc o nich dowiedzieć, a także przeczytać o tym, w czym są one lepsze od zwykłych skrzydeł, to koniecznie czytaj ten wpis dalej!

Szerokie zastosowanie drzwi harmonijkowych

Ciągle zdobywające popularność drzwi harmonijkowe mają naprawdę szerokie zastosowanie. Najczęściej są jednak montowane w przestrzeniach o ograniczonym metrażu, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Tego typu drzwi występują również w znacznie większej kolorystyce, dzięki czemu dużo łatwiej dobrać te najbardziej nas interesujące. Podobnie jest z materiałami, z których są one tworzone. Drzwi harmonijkowe doskonale się sprawdzają również do subtelnego oddzielenie pomieszczeń, są bowiem znacznie lżejsze i delikatniejsze w formie i wyglądzie niż klasyczne drzwi skrzydłowe. Warto więc wziąć je pod uwagę, jeśli nie chcemy bądź nie mamy możliwości wstawienia ich tradycyjnych odpowiedników - efekt z pewnością będzie zachwycający.

W czym drzwi harmonijkowe są lepsze od zwykłych?

Po pierwsze, w tym, że są bardziej kompaktowe i zajmują po złożeniu dużo mniej miejsca niż te zwykłe. Otwieranie ich także jest znacznie prostsze w przypadku ciasnych i małych pomieszczeń. Drzwi harmonijkowe są również bezpieczniejsze niż zwykłe - dzięki temu, że są umieszczone w szynie, ryzyko wyślizgnięcia się ich czy przycięcia palców podczas zamykania. Kwestia montażu również przemawia za nimi – jest on bowiem niezwykle prosty, do instalacji drzwi harmonijkowych nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi czy specjalnej wiedzy w tym zakresie. Ostatni aspekt spodoba się zwłaszcza osobom, którym zależy na budżetowym rozwiązaniu - drzwi harmonijkowe ze względu na swoją lekkość, małą objętość i łatwość montażu są po prostu dużo tańsze niż wersje skrzydłowe.